Existuje viacero definícií pasívneho príjmu, v tomto článku sa na tento pojem pozrieme z viacerých uhlov. Ako už napovedá tento termín, ide o určitý druh príjmu, konkrétne automatizovaný príjem, ktorý vám prichádza aj vtedy, keď práve nepracujete.

Opakom je aktívny príjem, napr. výplata v práci. Pri aktívnom príjme vymieňame náš čas za peniaze, čo sa samozrejme nikomu nepáči.

Preto je tak veľmi obľúbený práve pasívny príjem, ktorý nám generuje peniaze aj vtedy, keď sa mu už nevenujeme (prípadne len s minimálnym úsilím).

Hovoríme tak o príjme na AUTOPILOTA, ktorý nie je závislý na tom, čo práve robíme. Čo patrí k takýmto príjmom? Najčastejšie sa s pasívnym príjmom spája prenájom nehnuteľností, investovanie do dividendových akcií či honoráre z publikovania knihy alebo hudobnej nahrávky.

Takže zoberme si napríklad, že sme napísali úspešnú 250-stranovú knihu (alebo e-knihu). Na začiatku sme museli vynaložiť veľké úsilie, roky študovania, analýz a samozrejme aj písania, aby publikácia vznikla. Kniha je hotová a my ju predávame automatizovane, napr. cez affiliate program, veľkoobchod alebo PPC reklamu.  Aj po piatich rokoch, ako sme publikáciu napísali, nám môžu chodiť príjmy, nakoľko sa stále predáva. A nielen v SK a CZ. Môžeme ju dať preložiť a využiť globálny trh.

Jednoducho už nevymieňame náš čas za peniaze, máme pasívny automatický príjem a aj keď už ležíme na pláži alebo robíme čokoľvek iné, náš projekt (e-kniha) nám generuje peniaze.

To bol samozrejme iba príklad, existuje mnoho spôsobov, ako si vybudovať pasívny príjem. A na to slúži tento blog. Takže tešte sa na ďalšie články 🙂