Veľmi rád si pozriem dobrý film, obzvlášť, ak je to film na tému „PENIAZE“. Určite poznáte viacero takýchto filmových kúskov, ja vám v tomto článku predstavím 7, ktoré sa mi naozaj páčili a oplatí sa ich pozrieť.

Wall Street

Kultový film, ktorého hlavnou postavou je nekompromisný finančný žralok Gordon Gekko (Michael Douglas). S Gekkom sa spája mladý a úspechuchtivý maklér Bud Fox a snaží sa ho prehovoriť na spoluprácu. Nakoniec podniknú spoločné obchody a profitujú z nelegálnych interných informácií. Hovorí sa, že v postave G. Gekka sú zachytené vlastnosti skutočných finančníkov ako C. Icahn, M. Milken či Ivan Boesky.

Šťastie na dosah

V tomto zozname nemôžem vynechať ani skvelý motivačný kúsok Štestí na dosah, pri ktorom sa mi v určitých momentoch tlačili slzy do očí. Film je natočený podľa skutočnej udalosti a hlavného hrdinu Chrisa Gardnera stvárňuje Will Smith. Aj napriek tomu, že sa ocitá na mizine a bez strechy nad hlavou, nevzdáva sa a ide si za svojim snom.

Vlk z Wall Street

Leonardo DiCaprio zahral Jordana Belforta, prefíkaného makléra z Wall Street, naozaj vynikajúco (kto filmy videl, bude so mnou určite súhlasiť), Film zachytáva finančný svet z čias, keď to v ňom vyzeralo ako na divokom závode. Nechýbajú veľké peniaze, krásne ženy či drogy. Odhliadnuc od toho je tu ale mnoho zaujímavých motivačných scén, ktoré poukazujú na skvelé vodcovské schopnosti J. Belforta.

Stávka na neistotu

Film z roku 2015 krásne opisuje štyroch obchodníkov, ktorí ako jediní tušili, že ekonomike hrozí kolaps. Dobre vedeli, že hypotekárna bublina čoskoro spľasne, na čo aj vsadili a poriadne zarobili. Super film, odporúčam pozrieť.

Margin Call

A pri hypotekárnej kríze z roku 2008 ešte zostaneme. Film Margin Call krásne stvárňuje situáciu tesne pred tým, ako to celé „praskne“. Investičná banka zistí, že kolaps sa blíži a začne rýchlo odpredávať toxické aktíva, o ktorých vie, že sú bezcenné. Nahliadnite za oponu a pozrite sa, ako banka pár hodín pred krachom rieši situáciu.

Piráti zo Sillicon Valley

Nakoniec pridávam film, ktorý výstižne dokumentuje začiatky gigantov Microsoft a Apple. Hovorí o nástupe osobných počítačov a tiež rivalite medzi týmito firmami.