Existuje viacero kníh, ktoré sa venujú peniazom a bohatstvu. V tomto príspevku vám chcem priblížiť také knihy, ktoré sa opierajú o oblasť pasívnych príjmov a učia, ako žiť slobodný život a nechať peniaze pracovať za nás. Ak poznáte ďalšie, neváhajte spomenúť v komentároch nižšie.

Bohatý otec, chudobný otec

Ako prvú knihu spomeniem publikáciu Bohatý otec, chudobný otec. Jej autorom je známy učiteľ finančnej gramotnosti Robert Kiyosaki. Ak ste uväznení v zamestnaní a potrebujete zmenu, iný pohľad na narábanie s financiami, táto kniha vám pomôže. Kiyosaki vás naučí, ako prestať pracovať pre peniaze, ale nechať peniaze pracovať za seba. A práve to je dôležitý zákon v oblasti pasívnych príjmov.

4-hodinový pracovný týždeň

Perfektná kniha od Tima Ferrisa, ktorá vás donúti zamyslieť sa nad mnohými vecami. Nájdete v nej množstvo rád, ako žiť produktívnejší život a byť efektívny. Ferris pripomína, že 20% činností nám prináša 80% zisku, takže treba nájsť tých 20% činností a plne sa na ne zamerať. Taktiež píše, aby ste zabudli na dôchodok a začali si užívať už teraz v mladosti. Pretože ako hovorí, peniaze majú hodnotu len vtedy, ak si ich máte čas užiť.

Click Millionaires: Work Less, Live More with an Internet Business You Love

Ak vás zaujíma, ako zarobiť peniaze na internete, skúste knihu Click Millionaires, ktorej autorom je Scott Fox. Doba sa zmenila a úspešné podnikanie už nie je iba o kamenných prevádzkach a závodoch so strojmi. Rentabilný biznis viete rozbehnúť aj bez veľkého počiatočného kapitálu z pohodlia domova či z pláže, a to hlavne vďaka internetu.

Najbohatší muž v Babylone

Ako poslednú do zoznamu zaradím knihu Najbohatší muž z babylonu, ktorá pojednáva celkovo o bohatstve a osobnom blahobyte. Slávne „babylonské podobenstvá“ ponúkajú riešenie mnohých finančných úskalí, ktoré sprevádzajú život každého človeka.