Na tému úspech som za posledné roky prečítal množstvo kníh a článkov a v niektorých bodoch sa tieto publikácie vždy zhodli. Práve tie považujem za kľúčové pri dosahovaní úspechu a rád by som vám ich predstavil aj v tomto príspevku:

Začni si veriť – ak si nebudete veriť, že niečo dokážete, tak to len ťažko dokážete. Vaša myseľ musí do cieľa doraziť skôr ako vy. Verte si a všetko pre vás bude dosiahnuteľné.

Začni myslieť vo veľkom – stanov si veľké ciele, ktoré ťa dokážu namotivovať. Priemerné myšlienky ti prinesú priemerné výsledky, no veľké myšlienky ti prinesú rovnako ohromujúce výsledky.

Prestaň sa báť neúspechu – bez pádov a zlyhaní to jednoducho nejde. Dôležité je vždy vstať, oprášiť sa a poučiť sa z týchto chýb. Porazte strach z neúspechu, pretože nemôžete prehrať, môžete buď zvíťaziť alebo sa poučiť.

Musíš si vedieť vyhrnúť rukávy – nestačí o nápadoch iba rozprávať. Bez akcie to nejde, takže ak chceš premeniť svoju víziu na realitu, musíš byť ochotný aj tvrdo pracovať.

Nájdi to, čo ťa napĺňa – začnite robiť to, čo máte radi, aj keď vám to momentálne neprináša peniaze. Len keď budete robiť to, čo milujete, dokážete to robiť najlepšie ako viete. A hlavne vytrváte.

Obklop sa tými správnymi ľuďmi – ako posledný bod uvádzam obklopenie sa dobrou spoločnosťou. Vyhľadávajte ľudí, ktorí už sú tam, kam sa chcete dostať.