Robert Kiyosaki je jednou z tých osobností, od ktorej sa v segmente financií, investovania a tvorby bohatstva môžeme naučiť naozaj veľa. Ide o amerického podnikateľa, ktorý sa preslávil najmä svojou knihou „Bohatý otec, chudobný otec“. Aj vďaka tomuto bestselleru, ktorý mnohým ľuďom zmenil pohľad na riadenie peňazí, si vyslúžil prezývku „učiteľ bohatých“.

Dnes má na konte desiatky kníh na tému osobných financií, ku ktorým patrí Biznis pre 21. storočie, Prečo chceme, aby ste boli bohatí alebo Nefér výhoda. Okrem toho je autorom známej stolnej hry Cashflow, na ktorú v USA získal patent. Okrem predaja kníh a vzdelávacích produktov sa venuje aj realitnému biznisu a rozvoju menších firiem.

Na záver 7 brilantných citátov od R. Kiyosakiho:

„Problémom škôl je, že vám najprv dajú odpoveď a potom otázku. O tom ale život nie je.“

„Život sa s tebou nerozpráva. Iba ťa postrkuje sem a tam. Pri každom postrčení akoby ti povedal: „Prebuď sa, chcem aby si sa niečo naučil.”

„Deti sa učia oveľa rýchlejšie ako dospelí, pretože sa ešte nenaučili báť.“

„Pravidlo číslo jedna. Musíte poznať rozdiel medzi aktívami a pasívami a kupovať aktíva. Ľudia z nižších a stredných tried získavajú pasíva, ale považujú ich za aktíva. Aktívum je niečo, čo do môjho vrecka vkladá peniaze. Pasívum je niečo, čo peniaze z môjho vrecka vyťahuje.“

„Najmocnejším aktívom, ktoré všetci máme, je naša myseľ. Ak je dobre vytrénovaná, dokáže vytvoriť obrovské bohatstvo.“

„Množstvo ľudí sa finančne trápi, pretože dali na rady predajcov a nie na rady bohatých ľudí.“

„Najbohatší ľudia sveta hľadajú a budujú siete. Všetci ostatní hľadajú prácu.“

Foto: flickr