Určite ste ani vy neprehliadli nový fenomén s názvom „kryptomeny“.  Kým podľa niektorých ľudí je to len nafukujúca sa bublina, experti a aktívni investori ich prirovnávajú k tomu, čím bol pred niekoľkými rokmi internet.

Je to jednoducho technológia s obrovskou budúcnosťou, ktorú už začali akceptovať firmy, banky či štáty. Napríklad japonské veľkobanky už začali pracovať na vlastnej kryptomene a pred pár dňami burza CME avizovala, že spustí futures kontrakty na hlavné kryptomeny.

O virtuálne meny sa zaujímam dlhšie a páči sa mi najmä možnosť ťaženia kryptomien, či už je to Bitcoin, Ethereum alebo Zcash. Skúšal som ťaženie na vlastnú päsť, no profitabilný mining si vyžaduje kvalitný a výkonný hardvér, ktorý nie je najlacnejší. Taktiež treba myslieť na vysokú spotrebu energie, prehrievanie či hlučnosť.

Tento problém som vyriešil jednoducho  a to tzv. ťažbou v cloude. Najväčším hráčom v tejto sfére je spoločnosť Genesis Mining, ktorá vznikla v roku 2013. Firma vybudovala obrovské datacentrá na Islande, kde sú umiestnené stroje na ťaženie rôznych kryptomien. Ak sa chcete zapojiť do ťažby aj vy, stačí ak si v Genesins Mining zakúpite určitú veľkosť výpočtovej/ťažobnej sily.

Ako vidieť na obrázku nižšie, už za jednorazový poplatok 49,99 USD viete ťažiť obľúbenú kryptomenu Monero. Na výber je okrem Bitcoinu aj Ethereum, Litecoin, Zcash, Dash. Páči sa mi, že spoločnosť 100%-ne využíva zelenú energiu a po zakúpení výpočtovej sily viete ťažiť ihneď.

Ako začať ťažiť s Genesis Mining?

1. Začína to rýchlou registrácou. Stačí prejsť na stránku www.genesis-mining.com a zvoliť možnosť “Sign Up”.  Registrácia je jednoduchá, stačí zadať e-mail a heslo.

2. Po zaregistrovaní sa dostanete do kabinetu (Dashboard), kde vľavo hore uvidíte žlté tlačítko “Start Mining now”.

3. Následne si zvolíte výkon na ťažbu, napríklad chceme ťažiť digitálnu menu Monero, tak si zakúpime výkon 200 H/s za 166,60 USD

4. Vpravo si vyberiete, ako chcete balík zaplatiť, či cez platobnú kartu alebo v kryptomenách. Potom zadáte “Continue”.

5. Nezabudnite využiť PROMO kód, ktorým automaticky získavate zľavu 3%.  Použiť môžete nasledujúci kód: aSHPQ9

Pripomeniem, že nejde o žiadny „vymyslený biznis“ zaobalený  do pyramídovej schémy. Firma legálne funguje a radí sa ku globálnym lídrom v ťažbe kryptomien. Nižšie môžete vidieť fotky z jej datacentier na Islande.

A na záver ukážka niekoľkých výplat z Genesis Mining.

Chcem začať ťažiť