Dnes vám prinášame článok v oblasti osobnostného rozvoja. 

Mnoho ľudí si myslí, že ak budú pracovať veľmi ťažko, ako napr. budú ráno prvými v úrade a poslednými, ktorý z neho neskoro večer odchádzajú, že to zaručí ich úspech. Podnikatelia, ktorí týždenne strávia 50-60 hodín naháňaním úspechu v plnom pracovnom nasadení sa pomaly, ale isto stávajú totálne vyčerpanými.  Realita je však taká, že úspech je často veľmi blízko na dosah ruky a záleží to od toho, aký máte k tejto záležitosti postoj a aké otázky si kladiete.

Tým, ako sa snažíte kráčať po ceste úspechu – čokoľvek to predstavuje pre Vás;  otázky, ktoré si budete sebe klásť sú nadmieru dôležité a môžu formovať váš úspech. Ak je postoj Vašej mysle zameraný smerom na neznáme miesta, vznikajúce obavy, keď udalosti neprebiehajú tak, ako ste mali naplánované, potom môžete byť jedným z tých, ktorý sa bude ustavične pýtať seba:

„ Prečo práve ja?“

Tento druh otázky Vám v žiadnom prípade nepomôže byť úspešným. Je to typ otázky, ktorá Vás robí bezmocným, pretože Váš mozog na ňu bude reagovať negatívne.

Napr. ak nedostanete nejaký kontrakt, o ktorý ste sa veľmi snažili, potom prostredníctvom otázky „Prečo práve ja“ obviňujete nielen seba, ale aj dokonca  druhých.  Možno si poviete, že ste stanovili príliš náročné podmienky, alebo  ste povedali pri vzájomnom obchodnom rokovaní niečo nesprávne, alebo Váš asistent  Vám prezentoval  tento návrh veľmi neskoro.

Namiesto toho si položte otázku v zmysle toho, ako by ste mohli konať lepšie v budúcnosti.  Zistite, čo je potrebné na to, aby ste zabezpečili kontrakt  a využite to ako odrazový mostík pre ďalšiu možnosť získania kontraktu. Otázky, ktoré majú veľkú silu, môžu zmeniť Vaše postoje a rapídne Vás preorientujú do procesu pozitívneho prístupu mysle, ktorá Vám pomôže v ceste Vašej úspešnosti.

Tieto 3  podstatné otázky, ktoré si budete klásť každý deň Vám zvýšia Vaše šance na úspech :

1. Čo som schopný vykonať?

Je to trochu zavádzajúca otázka. Nikto REÁLNE nevie, čoho je schopný. Sami si vymedzujeme hranice , ktoré nás limitujú a charakterizujú. To nás obmedzuje. Je dôležité myslieť vo veľkom meradle – omnoho viacej, než si myslíme, že je to možné. Iní ľudia sa budú pokúšať Vás zastaviť preto, lebo si myslíte to, čo ONI považujú za možné, ale v skutočnosti, nikto z nás naozaj nevie, čo dokáže  urobiť.

Veľakrát  z mnohých nepriaznivých situácií vychádzajú veľké dosiahnutia. Až pokým sa niečo nestane, čo Vás preverí, preskúša, nebudete možno ani vedieť, čo  ste schopný vykonať, nieto ešte z toho mať úžitok.  Zamyslite sa nad príslovím, ktoré je veľmi obľúbeným: „Stal sa z neho boháč cez noc.“ Ak by niektorí ľudia  z takýchto uvádzaných príkladov kládli na seba limitácie, neboli by dosiahli taký úspech.

Keď sa spytujete seba, čoho ste schopný, nechajte plynúť svoju myseľ bez obmedzenia. Pamätajte na to, že iba pred pár rokmi nebolo možné, aby sme mohli pozerať filmy z niečoho, čo držíme len v našej ruke. Možnosti sú bezkonca.

„Myseľ je tým, čo prijíma.“  David J. Schwartz

2. Kto by mal byť mojimi najbližšími spojencami?

Jim Rohn kedysi sa slávne vyjadril, že sme priemerom 5 ľudí, s ktorými trávime najviac času. Pozrite sa na svoj vlastný život a zaznamenajte si, kto sú Vaši najbližší spojenci.  Sú to takí, akých potrebujete, aby ste dosiahli Váš cieľ? Ak nie, potom si začnite vedome vyberať a stretávať takých ľudí, ktorí majú podobné zmýšľanie a podporia Vás na ceste úspechu. Prostredníctvom  identifikovania a trávenia času so správnymi  ľuďmi  dokážete zvýšiť Vaše šance na úspech.

3. Kým sa mám stať podľa nejakého vzoru?

Predstavte si seba ako filmovú hviezdu. V tejto pozícii si uvážte, akoby táto osoba vyzerala, keď je úspešná. Zaznamenajte si črty alebo zvyky, ktoré zvyčajne preferujete. Ako zvládate situácie a neúspechy, ako aj situácie, kedy sa stanete tou úspešnou osobou. Keď budete mať jasno, kto je tá osoba,  tak sa ňou staňte, teraz. Uskutočňujte v praxi každodenne tento proces byť filmovou hviezdou a pokračujte neustále, aby ste sa dostali do tej pozície.

„Čo si myslíme, tým sa aj staneme.“ – Budha

Položte si tieto hlboké otázky každý deň a pre každý aspekt Vášho života. Napr. môžete to využiť vo Vašom partnerskom vzťahu, pri Vašej kariére a dokonca aj  v súvislosti s Vaším zdravím.  Zvýšite  tým úspech vo všetkých oblastiach Vášho života.