Čoraz viac ľudí sa zaujíma o možnosť pracovať priamo zo svojho domu či bytu a tak spozornejú, keď natrafia na ponuku typu „práca na doma“. Na trhu sa dnes objavuje množstvo inzerátov tohto druhu, no treba byť opatrný a nenaletieť prvej ponuke, s ktorou sa stretnete. Kedy treba spozornieť?

Nejasná špecifikácia, nadpriemerný zárobok

Dokonalá metóda, ktorej sa stačí venovať len 3 hodiny denne a priamo z bytu, vám zaručí 1500-3000€ mesačne. Máte záujem? Kontaktujte nás.

Aj takto veľakrát vyzerá inzerát, v ktorom nie je vôbec ozrejmené, čo bude vašou náplňou práce, avšak ihneď sú sľubované vysoké zárobky. Väčšinou ide o veľmi vtieravý text a nechýbajú ani referencie „nadšencov“, ktorí už takto zarábajú. Cieľom inzerátu je nalákať vás na vyplnenie žiadosti, ktorej súčasťou je aj podvodný „administratívny“ poplatok.

Poplatok za štartovací balík

Inzerát je podobne štylizovaný ako sme uviedli v predošlom príklade, ak však budete požadovať viac informácií, požiadajú vás, aby ste zaplatili 10€ za štartovací balík so všetkými informáciami, ktoré budete k tejto SUPER práci potrebovať.

Keďže ide o malú čiastku, veľa nadšených ľudí zaplatí a následne vyčkáva, čo za super prácu z domu budú mať. Čo nasleduje? NIČ. Firmy sa už neozvú a vy prídete o peniaze.

Taktiež rôzne formy ponúkajúce prácu ako lepenie obálok či skladanie pier, od vás môžu požadovať zálohu na materiál. Ľudia pošlú peniaze a už sa im nedostane žiadna odpoveď, takže prídu o niekoľko desiatok eur.

Na záver treba dodať, že neexistuje žiadny ZARUČENÝ recept na úspech. Ak vám niekto tvrdí, že má tajomný systém na zarábanie no odhalí vám ho iba za poplatok, s veľkou pravdepodobnosťou ide o podvod. Ponuky, ktoré vyzerajú až príliš dobre a ponúkajú veľký zárobok za minimum práce, sú zjavne zavádzajúce.